Optikai szálas csillagos égbolt.

Csillagos égboltot szeretne. Ki ne tudna kellemesen aludni egy csillagos égbolt alatt a saját ágyában. Lehetőség van rá.

Hogyan készül a csillagos égbolt?

Alapvetően abban kell gondolkodnunk hogy pontszerű fényforrásokat hozzunk létre a mennyezeten így lehet csillagos égbolt hatást elérni. Ehez megfelelő az optikai szálas technika ehhez viszont el kell rejteni a fényforrást az optikai szálhoz.  Ezért álmennyezet kell építenünk. Ennek technikáját nem magyarázom el hisz mindenki látott már ilyen megoldásokat több lehetőségünk is van erre. A fényforrástól függően kell helyet hagynunk ahhoz hogy elférjen a fényforrás legegyszerűbb a ledes fényforrás itt elegendő pár centit hagyni.

Először is be kell szereznünk a fényforrást optikai szálat és szükség esetén végzárót amit a termékek oldalamon részletesen megtalálhatunk. Ezután meg kell tervezni a csillagos égbolt mintáját ha ez megvan akkor kezdhetjük is.

Miután már csak a gipszkartont kell felhelyeznünk kezdhetjük el ezt a mintát belefúrogatni attól függően hogy használunk e végzárót vagy sem kisebb, nagyobb lyukat hagyunk. Ha ez megvan belerakjuk és ragasztjuk szilikonos ragasztót használjunk mert egyes ragasztók oldják a szálakat egyesek meg megkeményítik mely töréshez vezet. A végzáróba is így rögzítsük viszont ha csak a szálat használjuk az is teljesen elegendő nem kell hozzá végzáró igaz szebb de e nélkül is gyönyörű lesz. Ugyanis a végzáró megtöri megnagyobbítja a fényforrásunkat Ha csak a szálakat ragasztjuk akkor dugjuk úgy át a szálakat hogy dugjuk tovább 3-4 centivel az álmennyezeten. Ha nem szettet vettünk akkor a következő lépés nagyon fontos!

Ha szettet vettünk akkor minden rendben mert csak bele kell dugni a fényforrásba és rögzíteni kell. Ha nem szettet vettünk hanem egyben vettük a szálat akkor miután a fényforrás tömszelencéjének anyjába belefogtuk a szálakat két lehetőség van előttünk hogy növeljük a fényerőt.

-          Csiszolni és polírozni kell a szálak végeit az egész köteget egy síkba kell hozni ugyanis ha más más hosszúak akkor lehet hogy lesz olyan terület amit nem világítunk meg mert nem hatol be a fény a fényszálba. Polírozással növelhetjük a fényszálba belépő fény mennyiségét.
-          Olvasztással is egyenlőre simíthatjuk a szálak végeit ezzel vigyázni kell mert ha nem speciális olvasztó eszközzel csináljuk akkor nem lesz jó.

Ha a fenti két lehetőség közül egyiket sem alkalmazzuk akkor nagyon nagy csalódás ér majd minket! Ezért ajánlom mindenkinek hogy hagyjon rá plusz hosszúságot hogy ha a fentieket elrontjuk akkor is lehessen ujra próbálkozni.

Ha minden jól működik és tetszik is amit látunk akkor már csak az van hátra hogy fessük le vakoljunk meg minden amit szoktunk csinálni a mennyezet festésekor. Ha minden kész akkor a végzárókat törölgessük meg ha ezt nem használtunk csak a szálakat dugtuk át akkor a legegyszerűbb a dolgunk fogunk egy csípőfogót vagy egy ollót és levágjuk a kiálló szálak végeit! De ha tanácsolhatom akkor csak kicsit vágjunk le mert amúgy nem látszik de mikor világít szebb ha ki álnak a szálak és ha még egyszer festjük netán akkor van miből levágni.
 végpont szabad legyen a fény számára.

Mi a végeredmény ilyen vagy ehhez hasonló de ajánlom mindenkinek nézzen először utána vagy ha kérdésed van kérdezz tőlem! Ezen képen végzárókat és sima szálakat is alkalmaztak!
Mi kell hozzá röviden:

-          Fényforrás
-          Terv
-          Állmennyezet készítésének lehetősége.
-          Optikai szál
-          Végzáró ha szükséges.

Elkészítés lépései
-          Terv elkészítése
-          Gipszkarton kifúrása
-          Szálak rögzítése
-          Szálak a fényforráshoz való rögzítése
-          Az egész beépítése a mennyezetre
-          Tesztelés





Minden esetben kérj ajánlatot.


opticrend@gmail.com